Biogrāfija

L.V. /Lauris Valters/

Lauris ValtersDzimis 1984. gada 24. martā Saldū. Bērnību un pusaudža gadus dzīvojis Kurzemē, kur arī mācījies, pabeidzis Brocēnu vidusskolu un Saldus mūzikas skolas klavieru klasi. 2000. gadā kopā ar saviem vidusskolas biedriem nodibināja grupu “ēnas”, ar kuru saistās mūziķa daiļrades 12 gadi! Grupa “ēnas” izdeva gan veiksmīgu albumu, gan arī vairākus atpazīstamus singlus, kā, piemēram, “Beautiful Morning”, “Neprātīgais”, “Ar skaistām frāzēm”, “Seven”, u.c., kā arī mūzicēja dažādos Latvijas mūzikas klubos, festivālos un cita veida pasākumos – festivālos “Summer Sound”, “Fono Fest”, “Saldus saule”, “Bildes”, mūzikas klubos – “Fontaine Palace” (Liepājā), LMA Studentu klubs (Rīga), “Četri balti krekli” (Rīga), Jelgavas krekli, u.c., kā arī pasākumos Igaunijā, Lietuvā, Krievijā.

Šobrīd Lauris Valters jau 10 gadus uzstājās kā solo mākslinieks, piesaistot koncertos talantīgus un profesionālus mūziķus (Jānis Miltiņš, Māris Vitkus, Mārtiņš Miļevskis, Jānis Olekšs, Reinis Briģis, Mārtiņš Opmanis, u.c.). Lauris bieži vien uzstājas arī viens pats, sevi pavadot uz ģitāras vai klavierēm. Izdoti daudzi veiksmīgi singli – “Tad apstājās laiks”, “1836”, “Es Zinu!”, “Kad es tevi ieaijāšu” (kopā ar Rūtu Dūdumu), “Mirklī ieklausies”, “Saule zenītā”, “Būtu Tā Vērts” (kopā ar Aiju Andrejevu), “Manā pasaulē”, “Gaismā rotāties” (kopā ar RTU jaukto kori Vivere), “Šeit un tagad”, u.c.. Pēdējo gadu laikā ir sniegti daudzi skanīgi koncerti dažādās Latvijas pilsētās (Rīgā, Saldū, Lielvārdē, Ķegumā, Jelgavā, Liepājā, Bruknā, u.c.)! Pēdējo aptuveni 10 gadu laikā ir sarakstīts arī krietni daudz dzejoļu, kurus L. Valters regulāri publicē savā Facebook lapā un Instagram kontā! 2019. gada rudenī iznācis Laura Valtera pirmais dzejoļu krājums “Visumā Veidoti Vārdi”, 2020. gada rudenī otrais “Garam Gara Gaita”, savukārt trešais “Sirds Silta Sajūta” 2022. gada septembrī.
2017. un 2018. gadā tika veiksmīgi startēts Latvijas nacionālās Eirovīzijas atlases konkursā “Supernova”, kur izskanēja dziesmas “Magic Years” un “Lovers Bliss”.

Lauris pēdējos gados savos ierakstos veiksmīgi sadarbojies ar vairākiem labi zināmiem mūzikas producentiem un skaņu režisoriem. Un tie ir: Reinis Briģis, DJ Rudd, Krišjānis Geidāns, Modris Skaistkalns, u.c.

2019. gada rudenī iznāk L. Valtera pirmais solo albums ar kopumā 18 kompozīcijām “Mirklī ieklausies”!

2020.gada rudenī pie klausītājiem nonāk 2 albumi: šūpuļdziesmas bērniem un ģimenēm “Guliet, mazie!”, kā arī ziemas noskaņu un Ziemassvētku dziesmu albums “Sirds kā bākuguns”.

L.Valters komponē dziesmas un raksta tekstus arī citiem izpildītājiem, piemēram, “Dziesma pustumsā” un “Tas bija tad”, kuras ieskaņojusi Aija Andrejeva. Dziesmai “Mana Āfrika”, kuru izpilda Elizabete Zagorska, L.Valters rakstījis tekstu, savukārt viņa tēvs Egons Valters mūziku. 2017. gada X faktora dalībniece Nadežda Maņkeviča ieskaņojusi Laura dziesmu “Jūtam tik un tā”. Vēl arī Laura dziesmas ieskaņojuši Ieva Janiševa “Lūgšana” , Monta Ķimene (MONTA) “Skanēt” , bērnu popgrupa Pusnotis “Kad mēness sauli pārsteidza”, Toms Kalderauskis “Ar tevi” u.c.

2018. gada sākumā Lauris tika uzaicināts piedalīties koncertuzvedumā “Dod, Dieviņi!”, kur aizstāja kolēģi Valteru Frīdenbergu. 2018. gadā tika laista klajā dziesma un video kopā ar jauno un talantīgo dziedātāju Dārtu Stepanovu “Pulsē ātrums”, kura ir par un ap auto, sacensībām un ātrumu.

Vēl var pieminēt to, ka 2013. gadā pavasarī L. Valteru piedalīties Eirovīzijas finālā Zviedrijā (Malmē) uzaicināja grupa “PeR”, mūziķis šim aicinājumam piekrita un kopā ar R. Eilandu, E. Rasmani un J. Kovaikov pārstāvēja Latviju!

Divus gadus L. Valters strādāja arī Latvijas radio 5 kanālā, jeb Pieci.lv, kur vadīja savu programmu “Pieci Retro”. Savukārt no 2019. gada vasaras līdz 2021. gada rudenim vadīja TV raidījumu “Izstāsti Latvijai”.